Branşlar

tüm branşlarda akademik kadro

Branşlarımız

R.T. Global Surgery ekibi olarak, tüm branşlarda, alanında profesyonel akademik kadrosuyla sizlere en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ağız ve Diş Sağlığı

Diş ve diş etleri sağlığıyla ilgilenen tıp dalıdır. Bu alanda yapılan cerrahi işlemler arasında dolgu, implant, kaplama, protez, endodonti, ortodonti, pedodonti, periodontoloji, protetik diş tedavisi, restoratif diş tedavisi, ağız, diş ve çene cerrahisi bulunmaktadır.


Estetik ve Plastik Cerrahi

“Plastik ve Rekonstrüktif” Cerrahi ile “Estetik” Cerrahi şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. Plastik ve Rekonstrüktif” Cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesi içi çalışmaktadır. Estetik (veya kozmetik) cerrahi ise vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimlerle uğraşır.


Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Göz Sağlığı ve Hastalıkları branşının belli başlı ilgi alanları şunlardır: Göz estetiği, görme bozuklukları, katarakt, glokom, retina hastalıkları, kornea hastalıkları, göz tümörleri. Göz estetiği alanında göz kapağı düşüklüğünün tedavisi cerrahi yöntemlerle yapılır.


KBB (Kulak Burun Boğaz)

Tıbbın kulak, burun, boğaz bölgelerindeki hastalıklarla ilgili dalıdır. Kulak hastalıkları temelde şu başlıklara ayrılır: İşitme kayıpları, akut ve kronik kulak iltihapları, baş dönmeleri, kulak çınlamaları, yüz felci ve bu bölgedeki diğer önemli sinirlerin hastalıkları, sinir kökenli ağrılar, kulak bölgesindeki her türlü iyi ve kötü huylu tümörler, kulak ve dış kulak kanalının doğumsal şekil bozuklukları.


Obezite Cerrahisi

Obezite ya da halk arasında bilinen adıyla şişmanlık, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Obezite, besinlerle alınan enerji miktarının, metabolizma ve fiziksel aktivite ile tüketilen enerji miktarını aştığı durumda ortaya çıkar. Obezite, insan vücudunda kalp ve damar sistemi, solunum sistemi, hormonal sistem, sindirim sistemi gibi sistemleri etkileyen ve birçok önemli rahatsızlığa zemin hazırlayan bir hastalıktır.


Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi kas ve iskelet sistemi hastalıklarını inceleyen tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanları şunlardır: Diz cerrahisi, ayak ve ayak bileği cerrahisi, kalça cerrahisi, omuz cerrahisi, el ve el bileği cerrahisi, protez uygulamaları, onkolojik ortopedi.

Saç Ekimi

Saç ekimi ense üzerinde iki kulak arasındaki dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınan saç köklerinin dökülmenin olduğu bölgeye uygun tekniklerle nakledilmesi işlemidir. Dökülen saçlar artık günümüzde hemen herkesin sorunu haline geldi. Genetik faktörlerin yanı sıra stres ve yanış beslenme saç dökülmelerinin en büyük nedenleri arasında yer almaktadır.

Üroloji

Üroloji, erkek ve kadının idrar yolları ile erkek üreme organlarını konu alan ve bu sistemlerin hastalıkları ile uğraşan cerrahi tıp bilimidir. Özetle aşağıdaki uzuvlarla ilgili her türlü rahatsızlık ürolojinin ilgi alanında yer alır. Böbrekler, idrar kanalları, mesane, prostat bezi, meni kanalları, idrar borusu ve testisler.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?